زبان انگلیسی

  • بازدید: 745

زبان انگلیسی

انجام پروژه، مقاله و پایان نامه زبان انگلیسی توسط دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور

رشته آموزش زبان انگليسي به بررسي و تحقيق در مورد مسايل مربوط به يادگيري و آموزش زبان انگلیسی مي‌پردازد. رشته آموزش زبان انگلیسی مشكلات و موانع يادگيري و آموزش زبان انگلیسی را بررسي كرده و راه حل‌هايي را نيز ارائه مي‌دهد. رشته آموزش زبان انگلیسی رشته‌اي است كه در واقع از چندين رشته ديگر حاصل شده است و مفاهيم و معاني آن‌ها را مورد استفاده قرار مي‌دهد. از اين رو اين رشته را جزو رشته هاي ميان رشته اي به شمار مي آورند. مفاهيم رشته‌هايي از قبيل جامعه شناسي و روانشناسي با محوريت آموزش زبان، در اين رشته مطرح مي‌شوند. مسايل ديگري از قبيل دو زبانگي، تحليل گفتمان، آموزش و يادگيري زبان دوم، سياست‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي زباني، یادگیری زبان اول، آزمون سازی زبان انگلیسی، زبانشناسی کاربردی، و موضوعات زبانشناسی نيز در حوزه اين رشته قرار مي‌گيرند. به منظور اتمام مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی انجام پایان نامه زبان انگلیسی الزامی است.

 

زبان و ادبیات انگلیسی

ادبیات انگلیسی دردانشگاه های ایران رشته ای است جذاب،چالش انگیزولذت بخش. ادبیات انگلیسی فرصت های جالبی را برای مطالعه طیف وسیعی ازآثارادبی،نقدادبی وگونه های ادبی به زبان انگلیسی ازسراسرجهان را برای دانشجویان لیسانس وتحصیلات تکمیلی فراهم میآورد. دانشجویانی که دراین رشته تحصیل میکننداینفرصت را دارند تا با جدیدترین تحولات سالهای اخیردرزمینه نقدادبی آشنا شده وبه مهارتهای نگارش انتقادی که نه فقط برای مطالعات دیگرشان که برای شغلهای آینده اشان مفیدند.

تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی قابلیت‌ها و توانایی ما را برای دبیری زبان و ادبیات انگلیسی فراهم می‌نماید. تحصیلات دانشگاهی رشته زبان انگلیسی اگر همراه با تلاش و پیگیری‌های مستمر دانشجو صورت پذیرد و دانشجو در طول تحصیل خود همت خود را به صورت کامل بر مطالعه آثار خارجی قرار دهد. امکان فعالیت در بخش‌های تخصصی‌تر مثل آموزش شعر، رمان و نمایش نامه انگلیسی را برای دانشجوی این رشته پدید می آورد و همچنین تحصیل در این رشته امکان نقد و بررسی متون مختلف مثل شعر، رمان، نمایش نامه و حتی فیلم چه از نقطه نظر اجتماعی، سیاسی، روان شناختی و غیره را برای فارغ التحصیل این رشته فراهم می آورد. در حقیقت پدید آوردن دید گاهی تحلیلی برای دانشجوی ادبیات انگلیسی از مهم ترین اهداف رشته ادبیات انگلیسی مخصوصاً در مقاطع کارشناس یارشد و دکتری است.

 

مترجمی زبان انگلیسی

رشته مترجمی زبان انگلیسی یکی از رشته‌ها دردانشگاه‌های ایران است که درآن کار ترجمه از زبان فارسی به انگلیسی و بالعکس به دانشجویان آموخته می‌شود. این رشته درسطح کارشناسی کارشناسی ارشد و دکتری در بیشتر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ایران وجود دارد. یک رشته نظری و عمومی با عنوان مطالعات ترجمه (که به یک زبان خاص مربوط نمی‌شود) در مقاطع بالاتر هم وجود دارد.

دروس رشته مترجمی زبان انگلیسی به سه بخش دروس عمومی، تخصصی پایه و تخصصی اصلی تقسیم می­شود که دروس عمومی و تخصصی پایه بین دو رشته زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی مشترک است دروس تخصصی اصلی مجزا می باشد. یعنی دانشجویان رشته مترجمی دراین بخش، انواع دروس ترجمه مثل ترجمه­های انفرادی، ترجمه پیشرفته، ترجمه متون ادبی، اصول و روش ترجمه را می­گذرانند و دانشجویان زبان و ادبیات انگلیسی شعر، ادبیات نمایشی، رمان و تاریخ ادبیات انگلیسی را مطالعه می­کنند.

درباره ما

سایت پایان نامه با استفاده از پژوهشگران و فارغ التحصیلان کلیه رشته از دانشگاه های مختلف کشور  با هدف مشاوره و راهنمایی قدم به قدم جهت نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه و  رساله های دکتری و انجام پژوهش هایی با سطح بالا تا چاپ مقاله های علمی پژوهشی و ISI  راه اندازی شده است. متخصصین و محققین این مجموعه با بهره گیری از سطح علمی و تجربه خود، خدمات مفید و با کیفیت و با استاندارد بالا در کلیه رشته ها و گرایش ها ارائه می دهد تا دانشجویان را در هر یک از مراحل آموزشی و پژوهشی یاری نماید.

 

 

تماس سریع