جغرافیا

  • بازدید: 704

گرایش جغرافیای طبیعی

شاخه های جغرافیای طبیعی عبارتند از ژئومورفولوژی، اقلیم شناسی، جغرافیای خاک، جغرافیای ساحلی، اقیانوس شناسی و بوم شناسی. ژئومورفولوژی به ظاهر زمین می پردازد و به پدیده های سطحی و لایه های بیرونی زمین توجه دارد. بوم شناسی یا اکولوژی با زیست بومها و اکوسیستم سروکار دارد. آب و هواشناسی یا اقلیم شناسی به مطالعه تغییرات آب و هوایی و پیش بینی آب و هوا می پردازد. جغرافیای ساحلی یا کرانه ای شامل مطالعه و بررسی جابجایی رسوبات ساحلی و تاثیر عوامل انسانی بر ساحل می شود. اقیانوس شناسی مرتبط با رشته های شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ژئوفیزیک، گیاه شناسی، جانورشناسی و هواشناسی است که در آن به مطالعه اقیانوسها و امواج و تغییرات سطحی مانند جزر و مد می پردازند.

گرایش جغرافیای سیاسی

جغرافیای سیاسی به بررسی تاثیر سیاست و دیدگاهها در محیطها و کشورهای دیگر می پردازد.

گرایش جغرافیای انسانی

جغرافیای انسانی به بررسی و مطالعه تاثیرات انسان بر جغرافیا و عوامل محیطی می پردازد و شامل گرایشهای جغرافیای جمعیت، تاریخی، فرهنگی، روستایی، کوچ نشینی، پزشکی و جغرافیای نظامی می شود.
گرایش نقشه نگاری یا کارتولوژی
در این گرایش جغرافیدانان به طراحی و ترسیم نقشه های زمین می پردازند. امروزه برای ترسیم نقشه های جغرافیایی از کامپیوتر استفاده می کنند به همین دلیل کسانی که این گرایش را انتخاب می کنند باید به کار با کامپیوتر هم علاقه داشته باشند.

مهمترین بخش از فرآیند انجام پایان نامه، انتخاب موضوع پایان نامه است. برای انتخاب موضوع رساله یا پایان نامه باید دنبال پژوهشی خاص و نوین باشید. برای آشنایی با موضوعات پایان نامه ارشد و دکترای رشته جغرافیا به موضوعات زیر نگاهی بیندازید.

نمونه ای از موضوعات پایان نامه جغرافیا

-    ژئومورفولوژی تکاملی و تغییرات سطحی زمین و تاثیر آن بر عوامل محیطی
-    تعیین ارزش جغرافیایی و بررسی پیشرفتهای محیطی
-    شبیه سازی جنگلها در واحدهای بوم شناسی مینسوتای شمالی

 

درباره ما

سایت پایان نامه با استفاده از پژوهشگران و فارغ التحصیلان کلیه رشته از دانشگاه های مختلف کشور  با هدف مشاوره و راهنمایی قدم به قدم جهت نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه و  رساله های دکتری و انجام پژوهش هایی با سطح بالا تا چاپ مقاله های علمی پژوهشی و ISI  راه اندازی شده است. متخصصین و محققین این مجموعه با بهره گیری از سطح علمی و تجربه خود، خدمات مفید و با کیفیت و با استاندارد بالا در کلیه رشته ها و گرایش ها ارائه می دهد تا دانشجویان را در هر یک از مراحل آموزشی و پژوهشی یاری نماید.

 

 

تماس سریع