سفارش پروژه

وب سایت پایان نامه

مشاوره و انجام پروژه های دانشجویی شامل پروپوزال، پایان نامه و مقاله های ISI توسط دانشجویان و  فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با بالاترین سطح کیفیت و در کمترین  زمان ممکن با توجه به محدودیت زمانی شما از تاریخ تصویب پروپوزال.

مهندسی صنایع

 • بازدید: 1039

 

 

 

مشاوره پروژه، پایان نامه و مقاله مهندسی صنایع در مقطعکارشناسی ارشد و دکتری توسط محققین برجسته کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور مهندسی صنایع رشته‌ای است که با طراحی، بهبود و پیاده‌سازی سیستمهای یکپارچه‌ای از افراد، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط است. این رشته بر پایه دانش تخصصی و تبحر در علوم ریاضی، طبیعی، اجتماعی و نیز قوانین و روشهای تجزیه و تحلیل مهندسی و طراحی بنا نهاده شده است تا به کمک این علوم و قوانین، به تعیین، پیش‌بینی و ارزیابی نتایج حاصل از سیستمهای یکپارچه بپردازد. در دنیا در حال حاضر فرآیند مشابهی در مورد این رشته در حال روی دادن است، به طوری که می‌توان سه نوع برخورد اجتماعی متفاوت نسبت به این رشته را مشاهده نمود:

 

 1. کاملا سنتی و صرفاً در حوزه کارسنجی و بهینه‌سازی تلاش‌ها
 2. متکی به بهره‌وری از طریق زدودن نارسایی‌ها و استفاده هوشمندانه از امکانات
 3. در راستای استفاده از ابزارهای تحلیلی برای دست‌یابی به قابلیت اطمینان بالاتر

 

با گذشت زمان و توسعه کارخانه‌ها، نیاز به روشهای علمی برای مدیریت این گونه واحدها افزایش یافت و بدین‌سان زمینه‌های لازم به منظور شکل‌گیری و ظهور مهندسی صنایع فراهم آمد. توسعه ابتدایی رشته مهندسی صنایع، ارتباطی جدایی ناپذیر با فعالیت گروهی از محققین اواخر قرن نوزدهم دارد. رشته صنایع دردوره ی کارشناسی دارای چهارگرایش زیر است : برنامه ریزی وتحلیل سیستم ها

 

 • تولید صنعتی
 • تکنولوژی صنعتی
 • ایمنی صنعتی

 

مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع که عموما 2 سال به طول می انجامد به دو بخش اصلی صنایع وسیستم ها تقسیم می گردد و گرایش های تفکیک شده ی این رشته به شرح زیر می باشد:

 

 • گرایش مهندسی صنایع - صنایع
 • گرایش مهندسی صنایع - مهندسی مالی
 • گرایش مهندسی صنایع - سیستمهای اقتصادی و اجتماعی
 • گرایش مهندسی صنایع - مدیریت سیستم وبهره وری

 

معرفی گرایش های کارشناسی ارشد:

 

 1. گرایش مهندسی صنایع -صنایع :

 

فارغ التحصیلان این گرایش توانایی انجام فعالیت هایی از قبیل مدلسازی ٬برنامه ریزی درپروژه های مختلف٬ بررسی مشکلات و ارائه بهترین الگوها در سازمان ها و کارخانه ها برای بهینه سازی مسائل مختلف از قبیل انسان ٬مواد و ماشین آلات را دارا هستند. آنها سعی تلاش می کنند تا ارتباط منطقی بین اجزاء انواع سیستمهای تولیدی و غیر تولیدی را جستجو کرده و بازدهی آنها را افزایش دهند. البته شاید این اهداف در مورد مهندسین صنایع در دوره کارشناسی (گرایش تولید صنعتی و گرایش تحلیل سیستم ها)نیز وجود دارد اما در دوره کارشناسی ارشد مطالب بصورتی عمیق تر و تخصصی تر دنبال می شود.

 

 1. گرایش مهندسی صنایع - مهندسی مالی:

 

مهندسي مالي از شاخه هاي رشته مهندسي صنايع در گرايش مديريت مهندسي در مقطع كارشناسي ارشد مي باشد. اين رشته تركيبي از ابزار هاي گوناگون همچون برنامه ريزي و مدل سازي رياضي( روش هاي سخت و نرم)، آمار، علوم كامپيوتر و كاربرد هاي آن درمباحث مالي، تئوري هاي اقتصادي و مفاهيم به روز بازار هاي پول(بانك) وسرمايه، بيمه، مدل هاي تصميم گيري در بازار هاي مالي، مدل هاي اقتصادسنجي، الگو ها و مدل هاي تجارت الكترونيك و كاربرد ها ي آن در مباحث مالي و مديريت سرمايه گذاري را به دانشجويان اين رشته معرفي مي كند وآنها را براي ارائه خدمات كارشناسي در زمينه هاي مالي و سرمايه گذاري،موسسات مالي ، بيمه و صنعت آماده مي نمايد. از توانايي دانشجویان این رشته می توان به درك هم زمان مفاهيم صنعتي و مفاهيم مالي (با توجه تحصيلات دوره كارشناسي آنها كه مهندسي صنايع بوده) اشاره نمود. نكته نیز حائز اهمیت است که فارغ التحصیلان این رشته به علت پشتوانه تحصيلات فني خود از توانايي بالاتري در درك مسائل كمي مانند رياضي و مفاهيمي از اين دست، در مقايسه با رشته هاي مديريتي مشابه برخوردارند. دوره هاي دكتري مهندسي صنايع در كشور وجود دارد اما متاسفانه امكان ادامه تحصيل در اين شاخه خاص (مهندسي مالي) در ايران به علت جدید بودن آن وجود ندارد. اما دانشجويان اين رشته به جهت گذراندن دوره كارشناسي ارشد در اين رشته به راحتي مي توانند دردوره هاي دكتراي رشته هاي مهندسي صنايع (گرايش هاي ديگر) و مديريت مالي شركت كرده و پذيرفته شوند.

 

 1. گرایش مهندسی صنایع - سیستمهای اقتصادی و اجتماعی:

 

پیچیده ترین سیستم ها، سیستم هایی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به انسان یا گروهی از انسانها مرتبط باشند. بدین جهت سیستمهای اجتماعی و اقتصادی که بطور مستقیم با انسان سرو کار دارند، از نظر تحلیل، پیش بینی رفتار و کنترل جزو پیچیده ترین سیستم ها دسته بندی می شوند. هدف از به وجود آمدن رشته مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی، تربیت افراد یا افرادی است که توانایی لازم برای شناسایی، تحلیل ، پیش بینی و اصلاح سیستمهای پیچیده را با ابزار و مدل های مختلف دارند. ازآنجا که این رشته در ایران، رشته تقریبا نوظهوری است، دانشکده ها و دانشگاههای مختلف به سلیقه خود و بطور متفاوت با این رشته برخورد می کنند فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان مهندس صنایع در واحدهای تولیدی و کیفی و خدماتی (خودرو سازی، شرکتهای نفتی و ...) و یا بعنوان سیستم آنالیست در واحدهای مالی و بانکی و بیمه و وزارتخانه ها و ... فعالیت کنند. از آنجاکه این رشته بسیار گسترده است، هرکس بنابر علاقه خود به سمت خاصی حرکت می کند و بدین جهت شغل آینده فارغ التحصیلان بیشتر به جهت گیری و حرفه خودش باز می گردد و هم چنین فارغ التحصیلان این گرایش امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف مهندسی صنایع، اقتصاد و مدیریت و حتی در مواردی علوم کامپیوتر و علوم ریاضی را دارند.

 

 1. گرایش مهندسی صنایع - مدیریت سیستم وبهره وری:

 

دانشجویان این گرایش برای تحقق هدفهای مدیریتی و بهینه سازی با یادگیری مسائلی از تلفیق بهینه عوامل انسانی و فیزیکی گام برمی دارند اصولا فارغ التحصیلان این گرایش انتظار می رود با که بتوانند به مدیریت واحدهای صنعتی و همچنین تجزیه و تحلیل مسائل مدیریتی و نارسائی های سازمان ها بپردازند.دانشجویان به درد رشته های فنی (غیر صنایع) می خورد تا بتوانند با دیدی در جهت بهبود بهره وری یک سازمان علاوه بر جنبه های فنی به مسائل مدیریتی و اقتصادی نگاه کنند. موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور از این توانایی برخوردار است که شما دانشجویان عزیز را در مسائل زیر راهنمایو مشاوره کند:

 

 • مدل سازی انواع مسائل بهینه سازی از قبیل مسائل زمانبندی و توالی عملیات ، مدیریت زنجیره تامین ، مسائل چند هدفه و … در محیط های قطعی ، فازی و احتمالی
 • پیاده سازی و حل مدل در نرم افزارهای بهینه سازی از قبیل LINGO ، GAMS ، CPLEX
 • طراحی الگوریتم های ابتکاری و فراابتکاری از قبیل الگوریتم ژنتیک (GA) ، جستجوی ممنوع (TS) ، شبیه سازی تبریدی (SA) ، دسته پرندگان (PSO) ، مورچه (ACO) ، رقابت استعماری (ICA) و …..
 • تجزیه و تحلیل آماری با استفاده از SPSS, minitab, sas, splus, statistical, eveiws, stata,…
 • مشاوره در زمینه پیش بینی به کمک انواع روش های پیش بینی سنتی از قبیل رگرسیون، سری زمانی، و روشهای هوشمند از قبیل شبکه عصبی (ANN)، سیستم استنتاج فازی-عصبی تطبیقی (ANFIS)، و برنامه ریزی ژنتیک (Genetic Programming) و روشهای داده کاوی (Data Mining)
 • مشاوره در زمینه شبیه سازی گسسته پیشامد با استفاده از نرم افزارهای ARENA, ED, Any logic و شبیه سازی پویایی های سیستم با استفاده از نرم افزار VENSIM

 

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی رادمشاور قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.

 

 

 

درباره ما

سایت پایان نامه با استفاده از پژوهشگران و فارغ التحصیلان کلیه رشته از دانشگاه های مختلف کشور  با هدف مشاوره و راهنمایی قدم به قدم جهت نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه و  رساله های دکتری و انجام پژوهش هایی با سطح بالا تا چاپ مقاله های علمی پژوهشی و ISI  راه اندازی شده است. متخصصین و محققین این مجموعه با بهره گیری از سطح علمی و تجربه خود، خدمات مفید و با کیفیت و با استاندارد بالا در کلیه رشته ها و گرایش ها ارائه می دهد تا دانشجویان را در هر یک از مراحل آموزشی و پژوهشی یاری نماید.

 

 

تماس سریع